DIV GRUP

Since 2011, Div Group has been creating leading brands in the service sector and nightlife, and it creates businesses that offer guests experiences in different themes and concepts with a high understanding of service standards.

Contact Us

We create brands that appeal to 3 senses.

For Div Group, it’s crucial that every project we undertake appeals to the eye, ear, and palate. Our business teams are able to maintain these values that we have built our brands on for many years, thanks to their superior service approach. We constantly strive to improve ourselves to provide better service to our guests.

22

successful seasons

4380+

days of service experience

+ 2.000.000

happy guests

4 seasons, 2 cities, 5 locations…

Our 3 brands that we have brought to the entertainment sector as Div Group are;

Arnavutköy Balıkçısı, Sess Türkbükü, and Mavi Suites.

Our 5 establishments that operate in Istanbul and Bodrum in the fields of dining, entertainment,

and tourism have received full marks from our guests with the same high standard of service from the first day until today.

Comments

“Boğazın muhteşem lokasyonunda balığı, mezeleri ve kaliteli hizmetiyle zamanın nasıl geçtiğini farketmeden keyif alabileceğiniz sayılı mekanlardan biri. Salatalar ayrıca çok lezzetli, deniz levreği ise dört kişiye yetecek büyüklükte, midye dolmasından kalamara her şey harikaydı. Fiyatlar normalin biraz üstünde ama neyin fiyatı normal ki:) Keyif, kalite, mekan ve manzara bir arada bu mükemmelin tanımı…”

“Sess Türkbükü müzikleri, kokteylleri ve ambiyansıyla bölgenin en iyi işletmesi olabilir. Türkçe 80’ler 90’lar konseptinin en doğru çalındığı mekan.”

“Mavi Suit butik otel olarak Türkbükünün en güzel lokasyonda olan ve kaliteli bir butik oteli.Otel dışında restorantı ve Beach olarak düşünürsek en iyi işletmelerden bir tanesi.Çalışanlar tecrübeli mekanın işletmecisi ilgili.Günlük kullanım olarakta kullanılabilecek kaliteli bir yer.”

Contact Us